Google+
13529

Grenfell Community Centre

در این دو قسمت، (نیک نولز) و تیم (بسپارش به من) در تلاشند تا بزرگترین و بلندترین پروژه ساختمانی خویش را محقق کنند. یعنی ساخت دو مکان اجتماعی تازه برای ساکنین برج (گرنفل) در زمینی به مساحت 750 متر مربع و در بازه زمانی چندین ماهه که ارزش نهایی آن حدود 2 میلیون پوند است. 
ساکنین محله برج (گرنفل) در (کنزینگتون شمالی) از گروه¬هایی با قومیت¬های مختلف تشکیل شده اند که با آرامش در کنار هم زندگی می¬کنند. ولی آنها پس از حادثه فاجعه¬بار آتش‌سوزی و سپس سقوط برج (گرنفل) به شوک فرو رفتند.
در قسمت دوم بزرگترین و بلندمدت‌ترین عملیات (بسپارش به من،) گروه در تلاش خواهد بود تا یک ساختمان دو طبقه بسازد تا بعد در مورد استفاده از آن، تصمیم¬گیری شود. تحقیقات نشان داد که هیچ محیط ارزان قیمتی در این ناحیه وجود ندارد که گروه¬های مختلف بتوانند از آن استفاده نمایند، بنابراین تیم (بسپارش به من)، با کمک شرکت¬های ساخت و ساز، تامین¬ کننده¬ها و جمعیتی از داوطلبان، تصمیم دارد به ساکنین این محله کمک کند
دوک (کمبریج) هم از این پروژه حمایت می¬کند. وی پیش از این از پروژه¬ی دیگری که برای سربازان جنگی در شهر (منچستر) بود، حمایت کرده بود. دوک با ساکنین این محله و آتش نشان¬هایی که در زمان وقوع حادثه مهیب آتش¬سوزی به اینجا اعزام شده بودند، دیدار و گفتگو می¬کند.
در این مسیر، (نیک) با افرادی آشنا می¬شود که بیشتر از بقیه از ساخت این ساختمان بهره می¬برند. (روزالین) و خانواده¬اش از زمان ساخت برج (گرنفل) در دهه 1970 میلادی، در این ساختمان زندگی کرده بودند. ایشون یک کلوپ دومینو برای بازنشستگان (وست ایندین) را اداره می¬کند که سابقا در همان ساختمان بود. این یک محل بسیار ضروری است، چرا که بازنشستگانی که عموما منزوی و تنها هستند، می¬توانند در آنجا دور هم جمع شده، بازی کنند، غذا بخورند، برقصند و با هم ارتباط برقرار کنند. پس از آتش¬سوزی، این منطقه تفریحی، آخر هفته¬ها در مهدکودک بچه¬ها برگزار میشود، ولی به دلیل وجود پله¬های متعدد، برخی از این افراد مسن، توانایی دسترسی به آن را ندارند. این سالن بزرگ و کافی¬شاپ آن می¬تواند محیط خوبی برای این افراد به شمار رود. (نیک) همچنین با افرادی آشنا می¬شود که اعضای خانواده خود را در آتش¬سوزی از دست داده¬اند، افرادی نظیر (نبیل) که 6 نفر از اعضای خانواده¬اش را در آتش¬سوزی از دست داد. (نیک) متوجه شده که ایجاد یک مرکز بازپروری ذهنی هم بسیار مفید است و اتاق کوچکی که در این مرکز وجود دارد، بسیار برای این ¬کار مفید خواهد بود. 
نقشه¬برداری، برنامه¬ریزی و ساخت این سازه، ماهها با ساکنین این ناحیه مورد بحث قرار گرفت و مدت زمان ساخت آن از شروع کار، 9 هفته اعلام شد. ساخت این مرکز در این بازه زمانی محدود بسیار چالش¬ برانگیز خواهد بود. همین باعث شد که (نیک) و گروه‌اش، برای اولین بار به خیلی کارها دست بزنند. ساخت این سازه فولادی در زیر یک بزرگراه و همچنین مجاورت آن با کلوپ بوکس جوانان (دیل)، بلندپروازانه¬ترین و طولانی¬ترین پروژه این گروه به شمار می¬رود. آتش سوزی برج (گرنفل)، باعث شد تا ساکنان آن در سطح کشور پراکنده شوند و حالا به لطف سخاوتمندی شرکت¬های ساختمان سازی و مهندسی و تامین کننده¬ها و افراد داوطلب، یک مرکز جدید جای برج (گرنفل) را خواهد گرفت.

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE