Google+
13731

قسمت ۷

در این قسمت از "دیدنی ترین هتل های جهان" که ویژه کریسمس است، (جایلز) و (مونیکا) به هتل (کولم) در (سنت موریتز) سفر می¬کنند. این هتل که در نزدیکی کوه (آلپ) در (سوئیس) واقع شده، موجب تولد صنعت گردشگری زمستانی، در 150 سال پیش شد. مالک هتل (کولم) یعنی (یوهانس بدروت) به مهمان¬های تابستانی هتل قول داد که اگه زمستان هم به این هتل آمدند و از اقامتشان لذت نبردند، تمام هزینه اقامتشان را خودش پرداخت خواهد کرد. مهمان¬ها در فصل زمستان سرازیر شدند و به این شکل، صنعت تفریحات زمستانی هم متولد شد. مدیران فعلی هتل (کولم)، که یکی از آنها در همین هتل متولد شده، سعی دارند تا با احترام به تاریخچه هتل، راهی برای جلب مهمانان جوان‎تر نیز پیدا کنند.
(جایلز) با پوشیدن لباس پیشخدمتی و کار در کنار دربان ارشد هتل یعنی (سیلویو)، سنت¬های این هتل بزرگ رو زنده نگاه دارد. (سیلویو) که 44 سال در هتل (کولم) خدمت کرده، (جایلز) را مامور جمع¬آوری چمدان¬های مهمانانی می¬کند که باید به سمت فرودگاه بروند. (جایلز)، که در یافتن اتاق مورد نظر به مشکل خورده، با یک چرخ¬دستی برنجی، که گاها بنظر می¬¬¬آید که سرخود حرکت می¬کند، درون شبکه¬ای گسترده از راهرو¬ها و آسانسور¬ها حرکت کرده و نهایتا در آخرین لحظات موفق می¬شود که چمدان¬ها را صحیح و سالم به دست صاحبانشان برساند. (مونیکا) به یکی از مدیران هتل، (جنی)، کمک می¬کند تا اتاقش را برای شام امشب، به یک سالن غذاخوری شخصی تبدیل کند. اتاق او، قدیمیترین بخش هتل بوده و سابقا اتاق نشیمن مالک اول آن یعنی (بدروت) بود. این اتاق، امروز، با استفاده از لوازم اولیه هتل، شامل ظروف شیشه¬ای و نقره¬ای، به یک سالن غذاخوری قرن نوزدهمی که با شمع روشن می¬شود تبدیل خواهد شد. 
همان ریسک (بدروت) باعث شد تا سیل عظیمی از مهمانان، شگفتی¬های زمستانه (آلپ) را ببینند و نهایتا روش¬های مختلفی برای تفریحات با برف را ابداع کنند. همسر (جنی)، (هاینز)، بار مشروب فروشی تاریخی هتل را، که ایده به وجود آمدن یک مسیر برای سر خوردن روی برف در سال 1884 در آنجا شکل گرفت، به (جایلز) نشان می¬دهد. این مسیر برفی که به روستای پایین رفته منجر به پایه¬گذاری رشته (اسکلتون) در المپیک زمستانی شد. (جایلز) شانس خودش را در چالش محبوبش، یعنی اسکی، امتحان می¬کند و در آرشیو قدیمی هتل، مجلاتی که مهمانان اولیه هتل ساخته بودند را بررسی می¬کند که معادل اینستاگرام قرن 19 می¬شود. (مونیکا) به شیب کوه رفته تا با هیولای کوهستان دست و پنجه نرم کند. همان ماشین¬آلات آماده سازی پیست، که این شیب¬ها را صیقل می¬کنند تا نهایتا پیست¬های نظیر بلندترین پیست اسکی در (سوئیس) را بسازند. (جایلز) به دربان ارشد (سیلویو) کمک می¬کند و حین رساندن نامه¬ها، با یکی از مهمانان دائم هتل آشنا می¬شود (بزرگترین آپارتمان اینجا، سالانه 250 هزار یورو هزینه دارد). (جایلز) متوجه می¬شود که (سیلویو) به زودی بازنشسته خواهد شد و سپس فراز و نشیب¬هایی که وی در این دوره نزدیک 4 دهه خدمت در (کولم) با آنها روبرو شده را از زبان او می‌شنود. 
(جایلز) و (مونیکا) به کمک تله¬کابین به بلندترین بخش کوهستان می¬روند تا با تامین¬کنندگان ویسکی (سوئیسی) این هتل آشنا شوند. در این غار مرتفع، که کمبود اکسیژن فرآیند کهنه شدن ویسکی¬ها را تسریع می¬بخشد، آنها ویسکی را درون یک بشکه شراب ریخته و از علاقه تولیدکننده¬ها به باز کردن یکی از بهترین مشروبات الکلی دنیا، با خبر می¬شوند. در هتل، (مونیکا) به کمک سرآشپز (پرویی) مو آبی هتل یعنی (کلودیا)، در حال آماده¬سازی میز شام می¬باشند. (هاینز) این سرآشپز را به منظور تغییر منوی غذاهای این هتل استخدام کرده است. حین آماده¬سازی غذای دریایی (سویچه) با سسی که به درستی " تایگر میلک " (درمان گیجی بعد از مستی) نامیده می¬شود، (مونیکا) می¬فهمد که چرا آوردن غذاهای (پرویی) به (آلپ)، کار پر ریسکی به شمار می¬رفته ولی جایگزین نشاط¬ آوری در (آلپ) بوده است. (جایلز) در (شپرز هات) به جمع خانوادگی (هاینز) و (جنی) ملحق میشود و با والدین (هانیز) که 30 سال مسئولیت اداره هتل را برعهده داشتند، ملاقات می¬کند تا نظر آنها درباره تغییراتی که در حال انجام هستند را جویا شود. هاینز) سپس (مونیکا) را با ایده جدیدش آشنا می¬کند. او می¬خواهد مهمان¬ها را با هلیکوپتر به قله کوه برده و در آنجا ضیافت پنیر، شامپاین و (ترافل فوندو) ترتیب دهد (مانند فیلم¬های (جیمز باند)). در دامنه کوه، (جایلز) به کمک مربی اسکی (متیو)، با بی¬میلی خود نسبت به اسکی¬بازی روبرو می¬شود و از یک اسکی¬باز مبتدی به رهبر یک گروه از بچه¬ها تبدیل می¬شود. در آخر کار، (جایلز) به این ورزش و گفتن دستورالعمل آن به زبان (آلمانی)، علاقه پیدا می¬کند. نهایتا (جایلز) و (مونیکا) با سگ-هایشان، پیاده از دریاچه یخ¬زده (سنت موریتز) می¬گذرند، که عموما برای ورزش واترپولوی زمستانی از آن استفاده می-شود و شاهد منظره شگفت¬آوری از هتل می¬شوند.

 

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE